Sign In

Graduation 2018 Information




Grad 2019 will be on June 7th, 4:30pm at the  Chan Centre at UBC.  Details TBA.





GRADUATION CLASS OF 2018 AWARDS RECIPIENTS
SCHOLARSHIP NAME RECIPIENT
Allen Yan Memorial Jonathan Tamayo
Artona Scholarship Ashley Chow
Artona Scholarship Kayla Castillo
Bob Fitzpatrick Award Dewii Bong
Bill Jeffers Alumni Scholarship Christina Verzilova
DDA Scholarship Saniya Naqvi
DDA Scholarship Jenna Delima
Don Davies Scholarship Zoe Kelly
Dr. Don Ricci Scholarship Paul Fisher
Frank and Victoria Sunday Scholarship Tallon Ellison
Friends of Tupper Helen Banh
Graduation Committee Scholarship Erica Zuasola
Graduation Committee Scholarship Ana Storer
Japanese Language School Scholarship Sophia Young
Link Crew Scholarship Christina Verzilova
Mable Elmore, MLA Vancouver-Kensington Scholarship Lilian Goy
MacDonald Merritt Scholarship Lily Tran
MacDonald Merritt Scholarship Lisa Tran
MacDonald Merritt Scholarship Kyle Maunahan
Midtown Tupper CST Award Christina Verzilova
Mini School Scholarship Jasmine Kullar
Mt. Pleasant Community Association Scholarship Jordan Naranja
Mt. Pleasant Community Association Scholarship Mellyn Buenafe
Mt. Pleasant Community Association Scholarship Helen Banh
Scholarship Committee Award Ranell Sebastian
Scholarship Committee Award Sinh Kpa
Peter Cumberbirch Memorial Scholarship Ana Storer
Student Council Scholarship Nika Asgari
Technical Studies Scholarship Arthur Balbuena
Technical Studies Scholarship (automotive award) Paul Santos
Trinity-Grace United Church Scholarship Gavin Tuazon
Tupper Music Parents' Association Scholarship Bronwen Bente
Tupper Office Community Service Award Kenny Maccaulder
Tupper Office Community Service Award Riley Swiderski
Tupper PAC Scholarship Kayla Castillo
Tupper PAC Scholarship Paige Johanson
Tupper PAC Scholarship Michelle Liu
Tupper Rugby Scholarship Eli Bialowas
Tupper Rugby Scholarship Michael Espejo
Tupper Retired Teachers Scholarship Sinh Kpa
Tupper Tech Scholarship in honour of Taylor Magnusson Sako Abkarian
Universal Buddhist Temple Award Alison Zeng
Universal Buddhist Temple Award Nicole Abas
Universal Buddhist Temple Award Raquel Quintanilla
Vancouver South Lions Club Scholarship Nika Asgari
Vancouver South Lions Club Scholarship Blessilda Grace Rodrigo
VASSA Scholarship Patricia Yuan
Vendmaster Jamie Greenberg
Vendmaster Harlan Shier
Vendmaster Malcolm Dearlove-Stefan
Vendmaster Ryan Ng
VSTA Bursary Erica Zuasola
ELEMENTARY SCHOOL SCHOLARSHIPS  
Brock PAC Scholarship Christie Bernados
Dickens PAC Scholarship Bronwen Bente
Livingstone PAC Scholarship Edward Hu
McBride PAC Scholarship Neerav Kaila
Nightingale PAC Scholarship Celina Nguyen
Nightingale PAC Scholarship Patricia Yuan
Wolfe PAC Scholarship Frances Clarke
DISTRICT SCHOLARSHIPS  
District Scholarship Fine Arts Ariadne Meriwether
District Scholarship Fine Arts Cassey Linag
District Scholarship Fine Arts Johanna Valdez
District Scholarship Fine Arts Vandy Tchen
District Scholarship Fine Arts Thom Fisher
District Scholarship Physical Activity Hanz Arjona
District Scholarship Physical Activity Leanne Trinh
District Scholarship Physical Activity Theresa Huynh
District Scholarship International Languages Ana Brinkerhoff
District Scholarship International Languages Eugene Ip
District Scholarship Technical and Trades Training Jeffrey Ramacula
District Scholarship Technical and Trades Training Harish Anantharajah
District Scholarship Technical and Trades Training Celina Nguyen
District Scholarship Technical and Trades Training Vanessa Shum
District Scholarship Technical and Trades Training Sako Abkarian
District Scholarship Technical and Trades Training Mandy Liu
District Scholarship Community Service Erica Zuasola
District Scholarship Community Service Kimberly Garcia
District Scholarship Community Service Helen Banh
District Scholarship Community Service Patricia Yuan
District Scholarship Community Service Ana Storer
District Scholarship Community Service Ardis Mellor-Laing
District Scholarship Community Service Tina Wu
District Scholarship Indigenous Languates and Culture  Tallon Ellison
District Scholarship Indigenous Languates and Culture  Benjamin Knudsen
SCHOLARSHIP NAME  
Tupper ROARS Scholarship Matthew Maretic
Top Athlete Award Christie Bernados
Top Athlete Award Celina Nguyen
Top Athlete Award Benson Laconsay
The Principal's Award of Excellence Ana Storer
The Torch Nika Asgari
The Torch Ashley Chow
SUBJECT PRIZES  
French 12 Ana Brinkerhoff
English 12 Ryan Ng
Mini English 12 Ariadne Meriwether
Writing 12 Jordan Naranja
Choir 12 Tina Wu
Band 12 Malcolm Dearlove-Stefan
Guitar 12 Noemi Agustin
PE 12 Jaycee Fonacier
PE 12 Vanessa Shum
ELL Benedict Gatchalian
Chemistry 12 Wencheng You
Physics 12 Sophia Young
Biology 12 Sophia Young
History 12 Ana Storer
Law 12 Patricia Yuan
Law 12 Helen Banh
Japanese 12 Blessilda Grace Rodrigo
Foundations of Math 12 Matthew Maretic
Pre-Calculus 12 Wencheng You
Calculus 12 Wencheng You
Graphics 12 Jennifer Lieu
Photography 12 Ana Brinkerhoff
Yearbook 12 Frances Clarke
Programming Harish Anantharajah
Woodworking Kervin Jones Castillo
Theatre Company 12 Matthew Maretic
SERVICE AWARDS  
Gold Service Certificate Celina Nguyen
  Ana Storer
  Nour Suliman
  Leanne Trinh
  Erica Zuasola
  Ashley Chow
  Christina Verzilova
  Cassey Linag
  Royce Malonzo
  Ardis Mellor-Laing
  Mellyn Buenafe
  Frances Clarke
  Ramandeep Dhoot
  Kimberly Garcia
  Daniel Hong
  Theresa Huynh
  Zoe Kelly
  Ana Brinkerhoff
  Cindy To
  Nicole Abas
  Nika Asgari
  Christie Bernados
   
   
Silver Service Certificate Ariadne Meriwether
  Bless Rodrigo
  Dewii Bong
  Lilian Goy
  Abigail Casugo
  Dawt Ching Par
  Eira Cabansag
  Linda Nguyen
  Dawt Ching Par
   
Bronze Service Certificate Sabrina Lin
  Cindy To
  Thuy Truong
  Gabriel Prodoscimo Araujo
  Ashley Chow
  Sabrina Lin
 

 Image Viewer